Pol’s Freeze Dried Ayva

 • İlave şeker içermez
 • Katkı, renklendirici ve koruyucu içermez
 • Vegan tüketime uygundur
 • Gluten ve GDO içermez
 • Yüksek enerji kaynağıdır.

Pol’s Dondurulmuş Ayva

Pol’s dondurulmuş ayva, IQF (Individual Quick Freezing) yöntemi ile üretilen çeşitli gıda endüstrileri ve HORECA sektörü (otel, restoran ve kafe) tarafından yarı mamul olarak kullanılan meyvedir. Sürdürülebilir sağlıklı gıda üretimi ve tüketimi amacıyla üretilen dondurulmuş meyveler arasında özel bir yere sahip olan Pol’s dondurulmuş ayva dört mevsim kullanılabilir.

Üretiminde kullanılan IQF teknolojisi sayesinde ayvanın kendisine has tadı, kokusu, aroması ve besin değerleri büyük oranda korunur. Dondurulmuş meyve üretimi ile Pol’s gıda üretiminde oluşabilecek israfın önüne geçilebilmesi amacıyla çeşitli inovatif çözümler sunar. Sürdürülebilir tarım, IQF teknolojisi ve ayıklamada kullanmış olduğu farklı metotlar bu inovatif çözümlerden bazılardır.

Pol’s endüstriyel dondurulmuş ayva ve dondurulmuş meyveler gıda endüstrisi için vazgeçilmez çözümlerdir!

Pol’s endüstriyel dondurulmuş ayva gıda üretim endüstrisi için oldukça önemlidir. IQF yöntemi sayesinde tat, kokusu, aroma, renk ve besin değeri kaybı minimize edilen dondurulmuş meyveler gıda üretiminde vazgeçilmez çözümdür. Pol’s endüstriyel dondurulmuş ayvayı vazgeçilmez kılan diğer kriterler;

 • Dört mevsim kullanılabilir olması.
 • IQF yöntemi ile bloklaşmadan dondurulduğundan ihtiyaç duyulan miktar kadar kullanılabilir olması.
 • Kolay erişilebilir olması.
 • Kolay muhafaza edilebilir olması.
 • Sağlık açısından oldukça yararlı olmasıdır.

Pol’s Dondurulmuş Ayva Kullanım Alanları Nelerdir?

Pol’s dondurulmuş ayva kullanım alanları dondurulmuş meyvelere karşı giderek gelişen bilinçlenmeye paralel olarak artmaktadır. Bu artışta kaliteli ve modern üretim anlayışının yaygınlaşmasının da önemli oranda katkısı bulunur. Pol’s dondurulmuş ayva kullanım alanları;

Gıda üretim endüstrisi; reçel marmelat üretimi, bebek ve yaşlı gıda üretimi, pastane ürünleri üretimi gibi endüstriyel gıda üreticileri tarafından Pol’s dondurulmuş ayva en sağlıklı ve en güvenilir çözümdür.

HORECA sektörü; otel, restoran ve kafe gibi yiyecek ve içecek sektörü üzerine hizmet veren işletmeler tarafından tercih edilir.

Catering sektörü; geniş katılımlı organizasyonlara hızlı ve pratik bir şekilde yiyecek ve içecek sunumu yapabilmek üzerine kurulan catering firmaları için Pol’s dondurulmuş ayva ve dondurulmuş meyveler hızlı ve pratik çözümdür.

Pol’s Dondurulmuş Ayva Türleri

Pol’s dondurulmuş ayva türleri genellikle sektörel ve kullanıcı spesifikasyonları çerçevesinde belirlenir. İhtiyaca göre 6X6 ya da 10X10 mm’lik küpler halinde doğranan ayvalar IQF teknolojisi ile üretilir. Mevsiminde toplanan uygun olgunluğa ulaşmış ayvalar ön işlem basamaklarından geçirilir. Dondurma işleminin kısa sürede yapılması meyvelerin içerisinde ve dış görünüşünde meydana gelebilecek istenmeyen değişimlerin önüne geçilmesini sağlar.

Pol’s Dondurulmuş Ayva Üretimi ve IQF teknolojisi (h3)

İnovatif bakış açısına sahip Pol’s dondurulmuş meyve üretimde en modern yöntem olan IQF işlemini kullanır. Mevsiminde hasat edilmiş ve uygun olgunluğa ulaşmış meyveler gerekli ön işlem basamaklarından geçirildikten sonra IQF teknolojisi ile dondurulur. Dondurulmuş ürün depolarına transfer edilir.

Pol’s Dondurulmuş Ayva Özellikleri

Pol’s tarafından IQF teknolojisi ile dondurma işleminden geçirilerek üretilen dondurulmuş ayva;

 • Herhangi bir katkı maddesi, renklendirici ve koruyucu içermez.
 • GDO ve gluten içermez.
 • Tadı, rengi, kokusu, aroması ve besin değeri meyvenin ilk haline en üst seviyede yakındır.
 • Tercihe göre 10X10 veya 6X6 mm’lik küpler halinde dondurulur.

Pol’s Üretim Tesisi

Pol’s Üretim Tesisi profesyonel ve deneyimli üretim ekibi ile Ermenek’ten dünya çapına hizmet sunmaktadır. Doğal ortamlarda yetiştirilen meyveler doğallıklarından ve besin değerlerinden nerdeyse hiçbir şey kaybetmeden dondurulur. Başta sürdürülebilir tarım ve sürdürülebilir sağlıklı gıda üretimi amacıyla kurulan Pol’s üretim tesisi günümüzde inovatif yaklaşımları ile bu alana katkılarda bulunmaya devam etmektedir. IQF teknolojisi, çiftçilere sunulan eğitimler, üretim personelleri eğitimi, yıkama, ayıklama ve doğramada kullanılan modern teknikler bu inovatif yaklaşımlardan bazılarıdır. Pol’s dondurulmuş ürünlerin üretiminin sağlandığı tüm meyve ve sebzeler hakkında daha detaylı bilgi almak için uzman birimlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Form Seçiniz

Küp

Ürün Özellikleri

Ayıklanmış, yıkanmış, kesilmiş, dondurulmuş, kurutulmuş.

İçerik Özellikleri

Vegan, glutensiz, ilave şeker içermez, katkı maddesi içermez.

Ambalaj

Belirlenen miktarlarda bariyerli alüminyum ambalaj

Saklama Koşulları

Ambalajı açılmadan oda sıcaklığında 2 yıl.

Kalibre / Kesim

KÜP: 6×6 mm / 10×10 mm