Küresel Kalkınma İçin Atılmış Büyük Adım

yaprak

Pol's Gıda

1965 yılında Muzaffer Polat Grup, Karaman’ın Ermenek ilçesinde ticaret operasyonlarına toptan gıda ve helva satışı ile başlamıştır. “İyi gıda herkesin hakkı” mottosuyla, gıda ve tarımda dönüşüm dinamiklerini göz önünde bulundurarak, 2017 yılında Ermenek’te bölgesel kalkınmayı da destelemek amacıyla POL’S markasını kurmuştur. Amacımız doğduğumuz topraklara iz bırakmak. Bu amaç doğrultusunda bölge halkı çiftçisine ve kadınlarına istihdam ortamı yaratarak, kontrollü tarım uygulamalarıyla düzenli zirai eğitimler sunmaktayız. Pol’s olarak biz biliyoruz ki sürdürülebilirliğin temel taşı kadın istihdamı. %80 oranında kadın çalışanı arkamıza alarak, bu topraklardan aldığımızı yine bu topraklarda kadın eliyle şekillendiriyoruz. Bizce DOĞALI BU! Pol’s olarak günden güne gelişen ve değişen üretim teknolojilerini ve tüketici taleplerini temel alıyoruz. Fonksiyonel gıda alanında Ar-Ge çalışmaları yaparak ve bu doğrultuda hedeflerimizi belirleyerek emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Başta insan sağlığı olmak üzere ülkemizin ve dünyanın geleceği için doğal ve güvenilir üretim anlayışını misyon edinerek alanında en iyilerle çalışmaktayız. Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma amaçlarına destek sağlamayı, sağlıklı ve doğal ürünleri en kaliteli haliyle tüketiciler ile buluşturmayı ve sektördeki payımızı genişletmeyi hedef aldık.

fabrika
Ermenek

Zamanla Büyüyen ve Gelişen Markamız Pol’s

Türkiye’de freeze dry teknolojisini kullanan sayılı üretim tesislerinden biri olarak hizmet vermeye başladık. Kısa süre içerisinde de sürdürülebilir ekosistem adına iki dev markaya imza attık Pol’s Freeze Fresh ve Pol’s Helvart. Freeze dry teknolojisini üretim tesislerimizde kullanarak kontrollü tarım uygulamalarıyla yetiştirilen sebze ve meyvelerin kendilerine has nitelikleri %97 oranında koruyarak tüketiciler ile buluşturduk. Uzman ve deneyimli üretim ekibimiz ile 4000m2 ‘lik kapalı tesisimizde ürettiğimiz sağlıklı, doğal, şeker ilavesiz ve katkısız Pol’ Freeze Fresh ve Pol’s Helvart markalı ürünlerimizi küresel çapta tanıtmaya devam ediyoruz.

kadın
ürün
yaprak

Pol’s ile Daha Sağlıklı ve Daha Doğal Beslenen Bir Gelecek İçin Sürdürülebilir Kontrollü Tarım

Üretime başladığımız ilk günden bu yana Pol’s olarak üretim kalitesinden asla taviz vermeden yolumuza devam ederken kontrollü tarım uygulamalarını destekliyor, çiftçi ve firmalar arası yıllık anlaşmaya dayalı sözleşmeli tarım çerçevesinde hammaddelerimizi temin ediyoruz. Aynı zamanda uzman zirai mühendisler aracılığı ile çiftçilerimize kaliteli ve doğal üretimler hakkında eğitimler sunuyoruz. Sürdürülebilir sağlıklı gıda üretim ve tüketimin temel etabı olan bu eğitimler sayesinde çiftçilerimiz ile birlikte kontrollü ve doğal tarım alanında üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Bizimle çalışan tarım uzmanları, tarlada ve bahçede ekimden hasada kadar çiftçiler ile birlikte çalışırken uzman ve deneyimli üretim ekibimiz de tesisimizde ulusal ve uluslararası gıda kalitesi çerçevesinde üretimler gerçekleştirmeye devam ediyor.

iqf

Sağlıklı, doğal, pestisit riski bulunmayan ürünlerin yetiştirilebilmesini sağlarken aynı zamanda ziraat mühendisleri, çiftçiler ve diğer üretim hizmetinde yer alan yöre halkına da iş istihdamı yaratmış oluyoruz.

Kadın İstihdamı​

Bölgesel Kalkınma

%100 Doğal Üretim

Sözleşmeli Tarım

Doğadan beslenen ve doğayı besleyen bir anlayışla

yaprak