Pol’s Freeze Dried Mısır

 • Katkı, renklendirici ve koruyucu içermez.
 • Vegan beslenmeye uygundur.
 • GDO ve gluten içermez.
 • Yüksek lif kaynağıdır.

Pol’s Freeze Dried Mısır Nedir?

Pol’s freeze dried mısır, astronot gıdası üretmek için kullanılan freeze dry teknolojisi ile üretilen, genel olarak endüstriyel gıda üretiminde, HORECA (otel, kafe, restorant) ve catering işletmelerinde hammadde olarak kullanılan sebzedir. Üretiminde kullanılan teknoloji sayesinde yüksek besin değerlerine sahip Pol’s freeze dried mısır fiziksel yapısı bakımından da oldukça kalitelidir. Tat, koku, aroma, besin değerleri yüksek seviyede korunan Pol’s freeze dried mısır ambalajı açılmadan uzun raf ömrü ile dikkat çekicidir.

Pol’s Dondurularak Kurutulmuş Endüstriyel Mısır Üretiminin Geleneksel Yöntemlerle Kurutulan Meyvelere Göre Avantajları

Liyofilizasyon yöntemini temel alarak geliştirilen freeze dry teknolojisi ile üretilen Pol’s dondurularak kurutulmuş endüstriyel mısır geleneksel yöntemlere göre çok daha fazla avantajlara sahiptir. Bu avantajlardan bazıları;

 • Uzun yıllar boyunca rahatlıkla saklanabilir.
 • Küf, aflatoksin ya da mantar gibi istenmeyen durumların oluşmasına izin vermez.
 • Yüksek besin değerlerine sahiptir.
 • Kütle olarak oldukça hafiftir.
 • Renk, tat ve kokusu büyük oranda korunur.

Pol’s Freeze Dried Mısır Üretimi & Freeze Dry Teknolojisi

Sağlıklı ve uzun süre dayanıklı astronot gıdası üretimi amacıyla kullanılmaya başlayan freeze dry teknolojisi günümüzde değişen beslenme alışkanlıkları dolayısıyla günlük yaşam içerisinde tüketime uygun kurutulmuş sebze ve meyvelerin de üretiminde kullanılmaktadır.

Pol’s Dondurularak Kurutulmuş Mısır Kullanım Alanları ve Sektörleri

Pol’s dondurularak kurutulmuş mısır kullanım alanları freeze dry teknolojisi hakkında daha sağlıklı bilgilerin yayılması ve tüketicilerin bu teknoloji hakkında daha da bilinçlenmesi sayesinde giderek artmaktadır. Geleneksel yöntemlerle kurutulan sebzelerden çok daha sağlıklı ve kaliteli olan Pol’s dondurularak kurutulmuş mısır kullanım alanları; endüstriyel gıda üretimi, HORECA ve catering sektörüdür. Çok geniş kullanım alanına sahip Pol’s freeze dried mısır, takviye gıda üretiminde, çeşitli atıştırmalıkların üretiminde kullanılan ve sektörel bazda devamlılık sağlayan hızlı ve pratik bir çözümdür.

Pol’s Dondurularak Kurutulmuş Mısır (Freeze Dried Mısır) Çeşitleri

Pol’s dondurularak kurutulmuş mısır (freeze dried mısır) çeşitleri kullanılacak sektörün ve kullanım amacının gereksinimleri çerçevesinde belirlenir. Daha çok tane ve toz halinde üretimi sağlanan Pol’s freeze dried mısır oldukça hafif, lezzetli ve enerji deposudur.

Pol’s Freeze Dried Mısır Özellikleri

 • GDO içermez.
 • Gluten yoktur.
 • Renklendirici, koruyucu vb. katkı maddeleri kullanılmadan üretilir.
 • Vegan ve diyet tüketime uygundur.
 • Yüksek besin ve vitamin değerlerine sahiptir.
 • Meyvelerin renkleri, kokuları, aromaları büyük oranda korunmuştur.

Pol’s Üretim Tesisi

Pol’s Üretim Tesisi Karaman’ın Ermenek ilçesinde yöre halkının doğal koşullar altında yetiştirmiş olduğu meyve ve sebzelerin değerlenmesi amacıyla kurulmuştur. Kısa sürede büyüyen Pol’s Üretim Tesisi dünya çapında hizmet veren bir marka haline gelmiştir. Pol’s Üretim Tesisi’nin çalışma prensibi sürdürülebilir kontrollü tarım ve sürdürülebilir sağlıklı gıda üretim ve tüketim üzerinedir. Üretim teknolojisi bazında sürekli kendini güncel tutması, çiftçilere düzenli olarak kontrollü tarım eğitimleri sunması, kaliteli, sağlıklı ve dayanıklı freeze dried sebzeler üretmesi sürdürülebilirlik açısından sağladığı önemli avantajlardır.

Ürün Özellikleri

Kurutulmuş, öğütülmüş.

İçerik Özellikleri

Vegan, glutensiz, ilave şeker içermez, katkı maddesi içermez.

Ambalaj

Belirlenen miktarlarda bariyerli alüminyum ambalaj

Saklama Koşulları

Ambalajı açılmadan oda sıcaklığında 2 yıl.

Kalibre / Kesim

BÜTÜN: Tane
TOZ: Kalibresiz / < 1 mm / < 500 mic. / < 200 mic.